EĞİTİM DAĞARCIĞI
Aydın Tiryaki  2000
tiryaki@isbank.net.tr

egitim468a.gif (2720 bytes)

Eğitim Dağarcığı sayfalarında eğitimin her alanı bulunacak.

EĞİTİM DAĞARCIĞI
Türkçe
Alper Başkaya-17 Ekim 2000: Eğitim ve Kalkınma
Hasim Tekin-16 Kasım 2000 : KALİTELİ ÖĞRETMEN YETİŞTİRİLSİN
ATATÜRK, EĞİTİM ve EKONOMİ (Hikmet Uluğbay).10 Kasım 2000'de yapılan sunumun tam metni ve görsel dokümanları
ÇOCUK ÖRSELEMESİ VE İHMALİ Bölüm Editörleri: Dr.Resmiye ORAL, İzmir Dr. Behçet Uz Çocuk Hastanesi, Charles F. JOHNSON, MD Professor of Pediatrics Director of Child Abuse Program Ohio State University Columbus Children's Hospital
EĞİTİMEVİ
Eğitim her yerde devam etmeli
Demokratik Eğitim Kurultayı Eğitim Sen KADIN VE EĞİTİM KOMİSYONU RAPORU Ankara, 1998
Eğitim Bahçesi
Eğitim-Sen
GÖLHİSAR.COM Egitim Sitesi
Milli Eğitim Bakanlığı
Öğretmen Dünyası Mahmut Kaşıkçı
Sanal Hoca
Tebeşir Ben bir matematik öğretmeniyim, ve bu siteyi hazırlamamdaki amaç meslektaşlarımla ve öğrencilerle bilgi alışverişi sağlayarak eğitimde kaliteyi arttırmak ve kıyıya vuran denizyıldızlarını kurtarmak. Ayrıca bu sitede elimden geldiğince matematiğin okulda gösterdiğimizden daha farklı ve tabii ki güzel yüzünü göstermeye çalışacağım.
English
Discovery Channel School
EDUCAUSE: The mission of EDUCAUSE is to help shape and enable transformational change in higher education through the introduction, use, and management of information resources and technologies in teaching, learning, scholarship, research, and institutional management.
Education World
Intercultural E-Mail Classroom Connections: IECC (Intercultural E-Mail Classroom Connections) is a free service to help teachers link with partners in other countries and cultures for e-mail classroom pen-pal and project exchanges.
Internet SCOUT Project
LD OnLine: Learning Disabilities Information & Resources
Math Goodies  a free educational web site featuring interactive math lessons.
National Library Service for the Blind and Physically Handicapped (NLS)
OpenClassroom : an initiative to provide an OpenSource based fully integrated digital toolset geared towards the educational sector.
Riverdeep: Ineractive Learning
The Pics4Learning collection consists of thousands of images that have been donated by students, teachers, and amateur photographers.
U.S. Department of Education - Mathematics and Science Expert Panel Amerikan eğitim bakanlığına bağlı bir komisyon matematik öğretiminde kullanılabilecek 61 eğitim yazılımı arasından 10 tanesini "örnek" ve "gelecek vadeden" yazılımlar olarak seçmiş. Bu yazılımlara bu sayfadan erişilebilir ve PDF dosyaları indirilebilir.(Erdinç Çakıroğlu'nun egit-tr listesindeki yazısından alınmıştır)

 

Eğitim Dağarcığı'nın bu alt sayfası 17 Ocak 2000 tarihinde hazırlanmıştır.
Son güncelleme : 31 Mart 2001 Cumartesi 12:43

Click Here!