EĞİTİM DAĞARCIĞI
Aydın Tiryaki  2000
tiryaki@isbank.net.tr

egitim468.gif (3045 bytes)

orange01a.gif (250 bytes) BURASI TÜRKİYE orange01a.gif (250 bytes)
Ülkemizin eğitimi iki koldan ilerliyor veya geriliyor:
  • Eğitimin iyi insanları... Çok iyi niyetliler, sayıları da az, ancak güçsüzler, sesleri çok çıkamaz.
  • Eğitim kötü insanları... Eskiden çok azdılar, şimdi ise azdılar, sayıları da çok arttı. En kötüsü arkaları güçlü. Kimisi açık açık kimisi derinden derine eğitim altını kazıyorlar ve ülkemizin temellerini çöketrmeye çalışıyorlar.

Burası Türkiye. Eğitim konusunda da "Burası Türkiye" diyebileceğimiz haber ve yazıları burada bulacaksınız.

Türkçe
MUSTAFA BALBAY - Kadir Gündüz'ün Karanlık Durumu! Bir İmam Hatip Lisesi'ni karanlık güçlerin elinden kurtarma çabasındaki bir müdürün başına gelenler anlatılıyor. (Cumhuriyet 5 Eylül 2000)
İLKER SARIER - Yorumsuz.. yorumsuz.. Bizler, üniversitelerimiz ilim irfan yuvası olsun, bağımsız, özerk ve demokratik olsun diye yırtınıyoruz. Evlatlarını meslek sahibi olsunlar diye üniversitelere gönderen anne babalar da böyle istiyorlar...  Ama bakın bizim üniversitelerimizin manzara-i umumiyesi ne alemde? (Sabah 5 Eylül 2000)
EMİN ÇÖLAŞAN - RİZE'DE KURAN KURSU Bakınız Türkiye'de başka neler oluyor... Hem de valilerin, kaymakamların, polisin, vergicilerin gözleri önünde! Elimde bir gazete ilanı var. Aynen veriyorum: ‘‘Kız Kuran kursuna öğrenci alınacaktır. Rize merkeze 3 kilometre mesafede Bıldırcın Köyü'nde 20 dönüm meyve bahçesi içinde, bayanlardan başka kimse girmeyecek şekilde etrafı çevrili, süper donanımlı, kaloriferli kız Kuran kursuna diplomalı öğrenci alınacaktır.
English
 

 

Eğitim Dağarcığı'nın bu alt sayfası 18 Nisan 2000 tarihinde hazırlanmıştır.
Son güncelleme : 12 Eylül 2000 Salı 01:47

Click Here!